Bar Sandalyesi

Kullanılacak mekana göre sandalye çeşitleri değişiklik göstermektedir. Evlerde kullanılan sandalyeler daha farklı olurken işletmelerde kullanılan sandalyeler farklıdır. Bu noktada bar sandalyeleri, sandalye modelleri arasında en karakteristik olanlardandır.

 

Gabriel Ceviz Ahşap Ayaklı Bar Sandalyesi (Siyah Deri)


Bar Sandalyesi Modelleri


Sandalye modelleri arasında şekilleri ve boyutlarıyla ön plana çıkan bar sandalyeleri, gün içerisinde işletmelerde oldukça sık kullanılmaktadır. Bar sandalyesi genellikle daha uzun, sağa sola dönebilen, oturmak için eğilmeyi gerektirmeyen sandalyelerdir. Bistronun önünde kullanılan bistro sandalyesi, farklı özelliklerde olabilir. Bu özelliklerden bazıları şöyledir:

 • Bu sandalyelerin ayak yapıları farklılık gösterebilir. Ahşap ayaklı ve metal ayaklı olabilen bu sandalyeleri ihtiyaca göre satın almak mümkündür. Ayak tasarımlarından seçim yaparken çevrede kullanılan diğer eşyalar ve mekân tasarımı etkili olmaktadır.
 • Şık ve konforlu yapıları sayesinde mekâna hem farklı hava katarlar hem de müşterilerin rahat etmesini sağlarlar. Müşteri bu sandalyelere kolaylıkla oturabilir.
 • Farklı renklerde ve tasarımlarda olabilirler. Bu farklı tasarımlar arasından istenilen sandalyeler çeşidi seçilebilir.
 • Yükseklikleri ayarlanabilen bu sandalyeler hangi boy masada kullanılacaksa o masaya göre uyum sağlayabilir.
 • Genellikle yüksek masaların etrafında kullanılan bar sandalyelerine oturmak için çok fazla eğilmem gerekmez. Bu nedenle bar sandalyelerinde ayak desteği bulunur. Sandalyeye oturduktan sonra bu ayak desteğinden destek alınır.

Bar sandalyeleri, sadece bir mobilya parçası olmanın ötesinde, modern yaşamın dinamiklerini yansıtan bir sembol haline gelmiştir. Estetik açıdan çeşitlilik sunan bu sandalyeler, tasarımlarıyla evleri veya ticari mekanları dönüştürebilme gücüne sahiptir. Kullanım alanlarındaki esneklikleri, bar sandalyelerini sadece birer oturma aracı olmaktan çıkarıp, mekanların atmosferini şekillendiren unsurlar haline getirir.

İşlevselliği kadar konforu da ön planda tutan ergonomik tasarımları, insanların uzun süreli oturmalarda rahat etmesini sağlar. Tolix Sandalye Bunların arasında bulunur. Hem evlerdeki mutfak adalarında keyifli yemek zamanları sunarlar hem de restoranlar gibi ticari mekanlarda müşterilere konforlu bir deneyim yaşatırlar.

Gelecekte, teknolojinin ilerlemesiyle birlikte bar sandalyelerinin tasarımlarında da değişim ve gelişim olması muhtemeldir. Akıllı malzemelerin ve sürdürülebilir üretim yöntemlerinin daha fazla benimsenmesiyle, daha ergonomik, dayanıklı ve çevreci bar sandalyeleri görebiliriz. Aynı zamanda, tasarımcıların ve üreticilerin farklı ihtiyaçlara cevap verebilmek adına daha çok çeşitlilik sunmaları beklenmektedir.

Danial Bar Sandalyesi 65 h.(sınırlı adet için

Bar Sandalyesi Nasıl Seçilir?


Mekanlara yeni bir eşya alınırken, alınacak eşyaların çevredeki diğer eşyalarla uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Eşyaların, görüntü olarak diğer eşyaları tamamlaması gerekir. Bunun yanında tek kriter de görüntü değildir. Eşyaların kullanışlı olması ve kaliteli malzemelerden üretilmiş olması da gerekir. Bar sandalyesi seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bunlar:

 1. Rahatlık: Her insan kullandığı malzemenin rahat olmasını ister. Özellikle uzun süreli kullanımlar yapılacaksa bar sandalyesi seçerken rahatlığı göz önünde bulundurmanız gerekir. Daha kaliteli malzemeden üretilen oturak şekli ve bel destekli arka tarafı olan sandalyeleri tercih edebilirsiniz.
 2. Tasarım ve Tarz: Sandalyelerin tasarımları, mekanlarda kullandığınız diğer eşyalarla uyumlu olmalıdır. Bu nedenle bar sandalyesi satın alırken mekandaki eşyalara uygun olacak eşyalar alınmalıdır.
 3. Yükseklik: Bu nokta en önemli noktalardan birisidir. Alacağınız bistro sandalyesi, bistroya göre uygun yükseklikte olmalıdır. Bu nokta, sandalye kullanılırken oturan kişinin bistrodan aşağıda ya da yukarıda kalmasını engeller. Bunun yanında bar sandalyelerinin uygun genişlik ve uygun derinlikte de olması gerekmektedir. Oturma konforu için bu noktalar hayati önem taşır.
 4. Kalite: Alınan sandalyede kullanılan malzeme kalitesi olabildiğince iyi olmalıdır. Bu nokta, uzun ve kaliteli bir kullanım şekli için oldukça önemlidir.

 

Pena Bar Sandalyesi

 

Bar sandalyesi yüksekliği ne kadar olmalı?

 

Eşyaların kullanışlı olması, gün içerisinde hayat kalitemizi artırmaya yardımcı olur. Bu nedenle rahat kullanım imkânı veren eşyaları tercih etmek oldukça önemlidir. Bar sandalyesi alırken de bu duruma dikkat etmek gerekir. Bar sandalyelerinin kullanıcıya maksimum kullanım imkânı vermesi gerekmektedir. Maksimum kullanım imkânı vermesinin belki de en önemli yolu, yeterli yüksekliğe sahip olmasıdır. Bar sandalyesi alırken bistroya en uygun sandalyeleri almak gerekir. Genellikle bistro önünde bulunan bu sandalyeler bistrodan yüksek ya da alçak olmamalıdır. Aksi durumlarda, kullanıcının oturma kalitesi düşecek ve bistrodan rahatça faydalanamayacaktır. Bu nedenle alınacak bistro sandalyelerinin bar tezgâhları ile yüksek masa ve tezgahlar için uygun ölçülerde olması gerekir. Bunun yanında, bar sandalyesi alırken sandalyelerde yükseklik ayarlama seçeneğinin olmasına dikkat edilmelidir. Sandalyelerde ayak kısmında destek olması da önemlidir. Bu nedenle alışveriş yapmadan önce tezgâh yüksekliğinin ölçülerek bar sandalyesi alınması gerekir.

 

Loki Krom Tepsi Ayaklı Bar Sandalyesi (Acı Kahve Deri)

 

Bar masası yüksekliği kaç cm olmalı?

 

Bar sandalyesi alırken dikkat edilmesi gereken noktaların başında sandalye yüksekliği gelmektedir. Alınan sandalyelerin işlevsel olmasını sağlayan bu nokta, bistro önünde sandalyelerin kullanımını kolaylaştırır. Bar masası önüne koyulan bu sandalyeler, yüksek noktalara ulaşabilir. Kullanım olarak kişinin çok fazla eğilmemesini gerektiren bu bar sandalyesi, genelde yüksek şekilde kullanılır. Bistro sandalyesi satın almadan önce yapılması gereken, bar masası ölçülerini almaktır. Bar masasının ölçülerine göre sandalye satın almak gerekmektedir. Bar sandalyelerinin genel ölçüleri ve özellikleri şöyledir:

 1. Yükseklik: Bar sandalyelerinin genel yükseklik ölçüleri 70 – 80 cm arasında olmaktadır. Bu ölçüler, genel bar masası ölçülerine göre üretilmiştir ve bar masalarıyla bir uyum içerisinde oturulmasına yardımcı olur. Bununla beraber bar sandalyelerinin bazı çeşitlerinde yükseklik ayarı bulunmaktadır. Kullanıcılar bu sandalyeleri istedikleri yükseklikte kullanabilirler.
 2. Genişlik: Bar sandalyesi genişlikleri genel olarak 40 – 50 cm arasında farklılık gösterir. Bu genişlik ölçüleri, kullanıcıların sandalyede rahatça oturması için yeterlidir.
 3. Derinlik: Derinlik, sandalye oturak kısmının ön kısmından sırt kısmına kadar olan uzunluğu belirtir. Bar sandalyelerinde derinlik genel olarak 40 - 50 cm arasında olmaktadır.

Bar sandalyeleri 92 santimetre ile 120 santimetre yüksekliğindeki masalarda kullanılabilir. Bu ölçü bar sandalyelerinin en iyi kullanılabilir ölçü aralığıdır. Bu ölçü dışında kullanılamaz değildir fakat ergonomik bir kullanım sayılmaz. Mimari kurallara göre bar taburesi kullanıcağınız masanın 90 cm olması halinde bar sandalyenizi 65 cm yükseklikte ceçmeniz gerekmektedir. Eğer masanız 100-110 cm ise bu seferde 75 cm oturma yüksekliği olan bar sandalyelerini tercih etmelisiniz. Her geçen gün kendimizi geliştirmete ve yeni modelleri herkesten daha önce sizlere sunmaktayız. Bu özelliklerin yanında, bar masalarının ölçülerine göre farklı ölçülerde de bar sandalyeleri mevcuttur.

 

Bergama Ahşap Kollu Metal Bar Sandalyesi Kahve

 

Bar sandalyesi fiyatları

 

Her eşyada olduğu gibi bar sandalyelerinde de özellik, tasarım ve malzeme kalitesine göre fiyat farklılıkları mevcuttur. Özellikler ve malzeme kalitesi arttıkça, tasarım farklılaştıkça sandalye fiyatları da değişiklik göstermektedir. Satın alımı yapmadan önce ne tür bir sandalyeye ihtiyacınızın olduğunu kararlaştırmanız gerekmektedir. Bu özelliklerde bir sandalye bakmanız hem daha uygun fiyatlı bir sandalye almanıza hem de ihtiyaçlarınızın tam manasıyla karşılanmasına yardımcı olur. Bizler Sandalye Deposu olarak her türlü sandalye çeşidini kullanıcılara sunuyoruz. Bistro sandalyesi açısından da en kaliteli, her bütçeye uygun sandalyeleri güvenli alışveriş imkânı ile kullanıcılara sunuyoruz. Müşteriler farklı renkte, kalitede, tasarımda bar sandalyeleri arasından seçimlerini yaparak en hızlı şekilde alışverişlerini tamamlayabilirler. Sandalye sektöründe parlayan bir yıldız olan Sandalye Deposu, her bütçeye uygun ürettiği fiyat performans ürünleri ile ön plana çıkmaktadır. Bu noktada sizler de gönül rahatlığı ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

 

Gloria Çemberli Bar Sandalyesi (Lara 302 Keten)

 

Bar Taburesi Nerelerde Kullanılılır ?

Bu tip sandalyeler genelikle isminden anlaşıldığı gibi bar tipi işletmeler değil artık günümüzde modern dünyanın üzülerek söylüyorum bizlere dikte ettiği minimal yaşam şekli üzerine 1+1 sütüdyo daireler gibi yaşam alanlarında daha az yer kapladığı ve yemek alanında hayatın güncel hızı sebebi ile daha az zaman harcanması gerektiğinin mesajını veren yaşam alanları için üretilmektedir. Aslını sorarsanız oldukça pratik ve amacına uygun olarak görev yapmaktadır bar sandalyeleri ; çoğunluklar mutfak tezgahının uzatılması ile ortaya bir yemek yeme platformu oluşturulması sayesinde standart masa yüksekliğind daha yüksek bir alanda kullanıma müsait olarak tasarlanmış ve üretilmektedir.

 Bar sandalyeleri; bar, kafe, okul kantini, büfe, restoran gibi mekanlarda kullanılır. Bu sandalyeler, genellikle yükselip alçalma özelliğiyle tanınır ve bu işlem çok kullanışlıdır. Sandalyenin gövde kısmında bulunan kolu çekerek sandalyeyi ister alçaltabilir, isterseniz de yükseltebilirsiniz. Bu işlemi yaparak bulunduğunuz mekanda daha keyifli ve rahat vakit geçirebilir, yiyeceğinizi ve içeceğinizi daha rahat tüketebilirsiniz. Bu geçirdiğiniz vaktin kalitesini arttıracaktır. Bu yüzden özellikle kafe ve büfe sahiplerinin bu sandalye türünü kullanarak hem mekanın dekorasyonuna katkı sağlaması, hem de müşterisini mekana bağlayıp daha uzun süre mekanda kalıp daha fazla tüketim yapması kaçınılmazdır.

Simge Siyah Eyfel Ayaklı Bar Sandalyesi (Siyah Deri)

Bar sandalyesinde Sigortalı gönderinin önemi ?


E ticaritin olmaz ise olmazlarından olan kargo taşımacılığı sırasında oluşabilecek hasarlardan korunmak için kargo şirketleri ürünlere sigorta yaparlar fakat yaşadığımız olumsuz tecrubeler sonucunda kargo firmalarının çoğu kez hasar verdiği yüksek bar sandalyesine sahip çıkmaması sonucu ortaya çıkmıştır. Firmamız tarafından gönderilen ve kargoda hasar görmüş malzemelerin tamamı yaptığımız anlaşma gerei % 100 sigortalı ve tutanak tutulması halinde aynı gün kargoya yenisini teslim edeceğimizi taahüt ediyoruz. 


Bar sandalyesi seçiminde ithal mi ? Yerli mi ?


Merhaba Bu yazımızda sizlere modern döner bar sandalyeleri konusunda son zamanlarda müşterilerimizin çelişkilerini sizlerle paylaşıp doğru ürünü seçebilmeniz için sunum yapmayı planlıyoruz .

Öncelikle fiyat performans olarak baktığımızda bar sandalyelerinde ithal ürünler geçtiğimiz aylarda çok cazip gibi görülüyordu fakat gümrük kanunundaki değişiklik sebebi ile şimdi yerli ürünler ve ithal ürünler neredeyse aynı fiyatlara yaklaştı ve bu fiyat düzenlemesi ile birlikte kısıtlı olan yerli bar sandalyesi modelleri hızla sayısını artırmaya başlamıştır. 

Çeşitliliğin yerli bar sandalyesi üzerinden artması ithal pazarındaki satış adetlerini düşürdüğü gibi yakın zamanda ithal çeşitliliğinde azaldığına şahil olacağız özellikle 2016 yılının ortalarında satış adetlerinin büyük oranla yerli üretim bar sandalyeleri olacağını şimdiden görür gibiyiz. Bunun için gerekli yatırımları yapıp siz değerli müşterilerimiz için yeni arge ve model çalışmaları yapmakla birlikte yerli ürünün bir avantajından bahsetmeden geçemeyeceğim. Türkiye'de üretilen bir metal bar sandalyesini tercih ettiğinizde ihtiyaç anında yedek parça ve onarım gibi satış sonrası servis imkanlarından çok daha kolay faydalanabilir. Problem çıkaran parçayı tek olarak temin edebilirsiniz. İthal bar sandalyelerinde ise ürünler bir takım halinde geldiğinden ya ilgili parçayı temin edemiyordunuz yada o parça neredeyse ayarlanabilir konforlu bar taburesini takım fiyatına sizlere mağal olmaktaydır...

 

 

 Gabriel Bar Sandalyesi (Siyah Deri)   


Bar sandalyeleri, dekoratif olarak çok kullanışlıdır. Gereksiz renk uyumsuzlukları ortadan kalktığı takdirde mekanınıza iyi bir hava katarak hem müşterinizi kendine çekecek, hem de görüntü olarak bir hoşluk oluşturacaktır. Bu da sizin daha fazla müşteriniz olmasını ve müşterilerinizin daha uzun süre mekanda kalarak size daha fazla para kazandırmasını sağlayacaktır. Bu yüzden seçeceğiniz bar sandalyesi modeli, mekanınıza uygun olmalıdır. Yerli üretim bar sandalyesi modelleri günümüzde oldukça artmasından sonra müşterilerimize farklı mutfak bar taburesi modelleri ve farklı renk, farklı kumaş ve deri seçeneklerini de sunmaktayız. Bu sayede müşterilerimize farklı renklerde bir çok model sunarak tamamen müşterinin kendi mekanına ve gözüne hoş gelen, müşteriye özel ürünler sunmaktayız.


Konfor ve Estetiğin Uyumlu Buluşması Bar Sandalyeleri


Bar sandalyeleri, modern yaşamın vazgeçilmez mobilya parçalarından biridir. Hem işlevselliği hem de estetik tasarımıyla bar ve mutfakların vazgeçilmez unsurlarından biri haline gelmiştir. İnsanların evlerinde veya ticari mekanlarda sıklıkla tercih ettiği bar sandalyeleri, pek çok açıdan önemli bir rol üstlenmektedir.

Bar Sandalyesi Tarihsel Gelişim ve Çeşitlilik

Bar sandalyeleri, zaman içinde evrim geçirerek günümüzde bildiğimiz modern tasarımlara ulaşmıştır. Başlangıçta sadece barlarda kullanılan bu mobilya parçaları, zamanla ev içi kullanıma da adapte edilmiştir. Farklı tarzlarda ve malzemelerde üretilen bar sandalyeleri, ahşap, metal, plastik gibi materyallerden yapılabilmekte ve geniş bir renk yelpazesiyle tüketicilere sunulmaktadır. Klasik, çağdaş, endüstriyel veya rustik tarzda olanlarıyla her zevke hitap eden bu sandalyeler, iç mekanlara şıklık ve pratiklik katmaktadır.

Bar Sandalyesinde Konfor ve Ergonomi

Bir bar sandalyesinin tasarımı, sadece estetik açıdan değil aynı zamanda kullanımıyla da önem taşır. Konfor, uzun süreli oturmalarda önemli bir faktördür. Ergonomik olarak tasarlanmış bir bar sandalyesi, kullanıcısına rahat bir oturuş pozisyonu sunarak konforlu bir deneyim sağlar. Yüksekliği, sırt dayanağı ve ayak dayama kısmının ergonomik olarak düşünülmesi, sandalyenin konfor seviyesini belirleyen unsurlardır.

Bar Sandalyesi Ev ve Ticari Kullanım

Bar sandalyeleri, evlerde genellikle mutfak adası veya bar tezgahıyla birlikte kullanılır. Bu alanlarda hem yemeği hazırlarken hem de hızlı bir atıştırmalık yerken kullanıcılara rahat bir oturma alanı sunar. Ayrıca restoranlar, kafeler, barlar gibi ticari mekanlarda da bar sandalyeleri sıkça tercih edilir. Bu mekanlarda hem kullanışlılık sağlarlar hem de mekanın dekorasyonuna uyum sağlayarak ambiyansı tamamlarlar.

2009 yılından günümüze kadar bar sanalyesi konusunda uzmanlaşmış kadrosu stoklardan aynı gün teslimatı ile sizlere hizmet vermekteyiz. Bar sandalyesi ürün yelpazemizi her geçen gün artırıyoruz ve e ticaretin sizlere sağladığı ekonomik ve kaliteli ürün conseptimizi bozmadan % 100 müşteri memnuniyeti prensibi ile çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Bütün sektörler olduğu gibi bar sandalyesi konusundada çeşit ve hazır satınalınabilecek ürünün müşteri açısından he zaman alıcı için öneminin farkındayız. 

Bütün bar sandalyeleri % 100 sigortalı ve aynı gün yenisini kargoya verecek nitelikte bir alt yapı ile çalışıyor sizlere herzaman daha güvenli ve daha hızlı cevap verebilmek adına teknik olarak hizmet anlayışımızı ve müşteri memnuniyetimizi geliştirmekteyiz.

Sonuç olarak, bar sandalyeleri yaşamımızın her alanında önemli bir rol oynamaya devam edecek gibi görünmektedir. Hem işlevsellikleri hem de estetik çeşitlilikleriyle, bu mobilya parçaları evleri ve ticari mekanları dönüştürmeye devam edecek ve kullanıcılarına konforlu, şık bir deneyim sunmaya devam edecektir.