Sandalye

7500'ü aşkın sandalye ve benzeri aksesuar satışı yapan web sayfamız 10 yıllık tecrubesi ve 27 bini aşkın aktif ticari ve perakende Müşterisi ile siz değerli müşterilemizin çözüm ortağı olmaya devam etmekteyiz. konusunda uzman müşteri ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran ve bu ihtiyaçlar karşısında doğan problemleri çözmeye çalışan ve en önemlisi müşteri odaklı sürdürülebilir üretimi amaçlayan bir firmayız ticari bir işletme olmamıza rağmen asıl amacımız fiyat performans açısından en ideal ürünü ortaya çıkarıp en hızlı şekilde sizlerin kullanımına sunmak ve bunu mümkün olduğunca güvenilir kılmaktır. uzun iletişim yollarını bir telefon numarası ile kısatmakta ve sorularınıza anlık cevap vermeye çalışmaktayız şimdiden mutlu alışverişler dileriz. 

Sandalye tek kişinin oturabileceği boyuta olan bir eşyadır. Dört bacağın üzerinde kare biçiminde oturma kısmı olan ve sırtımızı daya bileceğimiz yeri olan  vardır. Ahşap, metal, sunta gibi birçok maddeden yapılabilen sandalye çok uzun süredir kullanılan bir eşyadır. Kullanılan ortama göre değişik tarzı ve stilin olan dekorasyonun en önemli üründür de.
  M. Ö mısırlılar tanrıçalarının oturması için yapılmış özel oturma eşyasıydı sonraları Çinliler ve İngilizler tarafından hükümdarları için yapılmıştır. 1500 lü yıllarda ise kullanımı din sınıfı ve soylular için özel üretime seçilmiştir. Eski zamanlarda zenginliğin simse olmuş ve sanayi inkılabına kadar halk kullanımına geçmemiştir. Sanayi devriminden sonra seri üretime geçilmiş ve halk kullanmaya başlamıştır. Ülkemize ise lale devrimi ile gelmiş ve bütün evlerde kullanılmaya başlanılmıştır.

Gabriel 2 Natural Çubuk Ahşap Ayaklı Sandalye (Kahve Nubuk)


   Bütün halk tarafından kullanılmaya başlanan  birçok model kişi tarafından yorumlanmaya başlanmış ve sandalye tasarımcıları ortaya çıkmıştır. Oturma birimleri çıktığından beri gelişmiş ve  bir çok kategoriye bölünmüştür. Cam gibi  farklı malzemelerle de yapılmaya  başlanan sandalyeler oturma amacından başka evlerde bir dekor olmaya da başlamıştır.

Neolitik çağında M. Ö 7 bin yıllında tanrıçalar için yapılmaya başlanmış ve günümüze kadar gelmiş olan modelleri bir oturma eşyasıdır. Mısırlılar ve eski Yunanlılar tarafından  hükümdarları için özel oymalarda yapılan  Orta Çağda asiller ve din sınıfın da olanlar için özel siparişle üretime başlanmışlardır. Sanayi devriminden seri üretime geçilmiş ve halka sunulmuştur. Batı kaynaklarına göre  sandalyenin anlamı başkan yada reis olarak bilmemektedir. Sandalye bir güç gösterisi ve makam sembolü olmuştur uzun zaman. Hatta eski zamanlarda fildişi, altından, abanoz, yaldızdan  gibi pahalı maddelerden  yapılır ve güçlü hayvan figürleri ile süslenirmiş. Bu kişinin ne kadar güçlü ve kuvvetli olduğunun bir göstergesi olmuştur. İmparatorların oturduğu  ne kadar ihtişamlı ise o kadar güçlü sayılırmış


 Sandalye geçmişten günümüze kadar modernliğin ve Batılaşmanın simgesi olmuştur. Yüz yıllarca  sandalye gelişimini sürdürmüş hatta özel tasarımcıları ortaya çıkmıştır. Seri üretime geçtikten sonra metaldan, plastikten, ahşaptan yapılmaya başlamıştır şimdilerde daha modern ve ergonomik tipler üretilmeye başlamıştır. 21. Yüz yılda ise  içine motor takarak masaj yapan sandalye yapılmıştır.Sandalye nerelerde kullanılmıyor ki ?


 Günümüzde çalışma şartlar çok ağır gelişmiş teknoloji çağının hızına ayak duydurmak için sağlığımızdan oluyoruz. Günüz yarısını oturarak geçirmek zorunda kalıyoruz saatlerce aynı  pozisyonda oturuyoruz bunda kas sistemin zayıflatıp   ve  şekil bozukları meydana gelebilir. Üstelik buna bağlı olarak yanlış oturma pozisyonları eklenerek kas sistemimizde geri dönüşümsüz hasarlar oluştura bilir. Oturarak çalışanlarda en çok bel ve boyun fıtığı olarak görülüyor.


 Doğru oturma teknikleri ile bedensel sağlığınızdaki etkileri en aza indirip daha verimli çalışabilirsiniz.  mutlaka bel destekli olmalıdır , ayaklarınız yere temas etmeli,  bilgisayarımızın ekranı göz hizasında olmalı. Oturduğumuz odanın hava temizliğine dikkat etmeliyiz eğer sigara içiyorsak çalışma ortamında içmemeliyiz.

Bilgisayar karşısında otururken  baş dik kalçaların arka kısmı destekli olmalı körpücük kemikleri ise yere paralel olmalı. Her saat başı mola verip en az beş dakika ayakta egzersiz yapmak lazım. 
Sandalyede yanlış oturmak  kaburlaşmaya, bel düzleşmesi, bel çukurlaşması sebep olabilir. Bu yüzden oturduğumuz sandalye ergonomik olmalı hareket akışını engellemeli. Dik oturmayı alışkanlık haline getirmeli ve hareketli olmayı unutmamalıyız. 


Sandalyeler de sınır yok seçmesi zor ?

 Ev dekorasyonunda almazsa olmazı sandalyeler ve çeşitleri her evin baş köşesinde yer alır. Nerdeyse her odada ve  her alan kullanılan  sandalyeler bulunduğum ortamın dekorasyonunu  tamamlar.  Her alana farklı ve uygun bir model kullanmak gerekir mutfaktalar da, oturma odalarında, hastanelerde, okullarda, çok amaçlı salonlarda farklı tarzda ve farklı renkte oturma birimlerinin kullanımı ortamın kalitesini artırır.

Safir Metal Sandalye
 Ahşaptan, metalden, ve kumaştan yapılan sandalyelerin birçok çeşidi vardır. Bar sandalyeleri, katlana bilir , bahçeler için sedir , iş alanları için koltuk tipli gibi . Çeşitleri seçimi için bilgili olmak ve güzel seçimler yapmak gerekir aksi takdirde  dekorasyonunuzla hiç alakası olmayan modeller sahip olabilirsiniz.  küçük bir odaya büyük boyuta  seçimi odayı daraltır ve hareket edilecek yer kalmaz.
  Seçim yaparken şunlara dikkat etmeliyiz:  sağlıklı ve doğal maddelerden yapılması, sağlam ve uzun ömürlü olması, rahat ve ergonomik olması, uygun boyutlarda olması ve tasarımı kusursuz olması gerek. Konforlu ve sağlam bir model seçersek uzun süre kullanarak bütçenize de katkıda bulanabiliriz.

 

Metal Ayaklı Plastik Sandalyeler


Demir ayaklı plastik sandalyeler, dayanıklı yapıları ve geniş renk seçenekleriyle iç ve dış mekânlarda estetik bir oturma seçeneği sunar. Bu sandalyeler, modern ve klasik tasarımların yanı sıra farklı tarzlarda da bulunmaktadır. Yüksek kaliteli plastik malzemelerden üretilen sandalyeler, uzun ömürlü kullanım imkânı sağlarken demir ayakları da sağlamlık ve dayanıklılık kazandırır. Ev içi dekorasyondan ofis ve iş mekanlarına kadar geniş bir kullanım alanına sahip olan demir ayaklı plastik sandalyeler, farklı renk seçenekleriyle kişisel tercihlere uygun çözümler sunar.

  

Dayanıklılık kaliteyi sever.

 

Yüksek kaliteli plastik malzemelerden üretilmiş olan sandalyeler, uzun ömürlü kullanım imkanı sunar. Bu sayede, hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda güvenle kullanılabilirler. Ayrıca demir ayakların sağlamlığı ve dayanıklılığı, sandalyelerin stabilitesini arttırarak kullanıcıya güven verir. Bu özellikleriyle demir ayaklı plastik sandalyeler, estetik görünümlerinin yanı sıra uzun vadeli kullanım imkanı da sunar.

 

Dizayn Ahşap Ayaklı Sandalye 02Sınırsız renk olmalımı ?

 

Geniş renk yelpazesi ile kişisel tercihlere uygun çeşitli seçenekler sunarbilir fakat web ortamında fotoğraf üzerinden seçimi yapılan . Kırmızı, mavi, yeşil, sarı, beyaz gibi canlı renklerin yanı sıra pastel tonlarda da sandalye renkleri bulunmaktadır. Fakat ekranınızın ışığı kadar rengi görebilir ve karar verebilirisniz aslında Sonuç olarak ekrandan gördüğünüz renk % 100 olarak elinize geçen ürün ile aynı olmaya bilir ton farkları % 10 luk olasılıkla Bu zengin renk seçeneklerinin tamamını göremeyebilir ve tercih yaparken bu konulara dikkat etmeniz önemli etkendir. Bu sebeple reel olarak sınırsız renk olmasından ziyade reelde elinize geçecek renkler ile aralarında farklar olacağını unutmadan karar vermelidir.